Cem Küçük’ün programında ağzından kaçırdı ‘EYT’liler bayram edecek’

Yeni yıla girilmesiyle birlikte emeklilerin kaderi de belli oldu. Enflasyon farkı baz alınarak düzenlenen emekli maaşları son güncellemeyle birlikte yüzde 49,25 zamlandı.

Böylece en düşük emekli maaşı 10 bin TL oldu. Zammın ardından umudunu bayram ikramiyesine çeviren emekliler buradan da istediklerini alamadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emeklilere verilecek ikramiyeye yapılan zammı açıkladı.

Erdoğan, 2 bin TL olan bayram ikramiyelerine yüzde 50 zam yaparak 3 bin TL’ye çıkardı.

EYT’LİLERİ BAYRAM ETTİRECEK HABER GELDİ

Bu gelişmelerin ardından bayram ikramiyesini EYT’lilerin alıp almayacağı merak konusu oldu.

Cem Küçük’ün TGRT’deki programında o isim merak edilen sorunun yanıtını verdi.

Ekonomi editörü Yaprak Hırka Yıldız, bayram ikramiyeleri hakkında da bilgi verdi. Yıldız, EYT’lilerin de bayram ikramiyesinden faydalanacağını söyledi.

Geçtiğimiz yılı örnek gösteren Yaprak Hırka Yıldız, başvurularını tamamlayanların Ramazan ve Kurban Bayramında ikramiyeden yararlandıklarını hatırlattı.

EK ZAM TARİHİNİ AÇIKLADI

Öte yandan Cem Küçük’ün programında emeklileri ilgilendiren bir haber daha geldi. Yaprak Hırka Yıldız, canlı yayında emekliler için yapılacak ek zam tarihini açıkladı.

Canlı yayında Cem Küçük’e konuşan Ekonomi Editörü Yıldız 1 Nisan 2024 tarihinde emeklilere ek zam öngörüsü olduğunu ve bu yönde bilgiler dolaştığını duyurdu.

Güncelleme: 26 Şubat 2024 / 13:13

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x