Ergin Ataman’dan Obradovic’e: Galatasaray-Fenerbahçe derbilerinde tartışırdık

Turkish Airlines EuroLeague’in 11. hafta müsabakasında Ergin Ataman yönetimindeki Panathinaikos, Zeljko Obradovic’in çalıştırdığı Partizan ile karşı karşıya gelecek.

Eurohoops’ta yer alan habere göre mücadele öncesi Ergin Ataman Sırp basınına Zeljko Obradovic hakkında açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman’ın açıklamaları şu şekilde:

‘DERBİLERDE TARTIŞIRDIK AMA’

“Bir koç olarak Zeljko‘ya çok büyük saygı duyuyorum. Zeljko Avrupa’nın en çok kupa kazanan koçu, ayrıca karakterine de büyük saygı duyuyorum. Onu sadece saha kenarında görenler sert ve gergin biri olduğunu düşünebilirler ama saha dışında her daim çok dost canlısı biri. Evet, ben Galatasaray‘ın başındayken Fenerbahçe derbilerinde zaman zaman tartıştığımız oldu ama aradaki buzlar çok çabuk eridi. Sonuçta Fenerbahçe – Galatasaray derbisi çok büyük bir derbi, böyle şeyler olabilir. Her zaman Zeljko Obradovic’ten çok şey öğrendiğimi söylerim. Ben koçluğa başladığım zaman Zeljko çoktan EuroLeague’i kazanmıştı bile, benim için ona karşı rekabet edebilmek büyük bir onurdu. Ona karşı rekabet etmek bir koç olarak beni çok geliştirdi.”

‘ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM’

“Taktiksel açıdan birçok şey öğrendim. Zeljko’nun takımları, maç içerisinde birden fazla savunma stratejisini uygulamaya hazır takımlar olurlar. Mesela bir anda beş kısaya dönüp sizi şaşırtabilirler. Bu nedenle onun takımlarına karşı oynarken her şeye hazırlıklı olmam gerektiğini biliyorum. Ekibimle sıkça oturup Zeljko’nun maçlardaki hamlelerini analiz ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x