Ümit Özdağ İttifaka Ret Veren İYİ Parti’ye Tekrar Çağrı Yaptı!

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İYİ Parti’ye ittifak çağrısını yineledi. Özdağ, CHP ile iş birliği yapmama kararı alan İYİ Parti için sosyal medya hesabı üzerinden bir metin paylaşarak tekrar çağrıda bulundu.

Özdağ, Zafer Partisi ile ittifak yapılmaması halinde İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’nın yararına davranmış olacağını söyledi. Özdağ, oy oranlarını paylaşarak yüzde 1’lik bir fark görüldüğünü belirtti.

“CUMHUR İTTİFAKI’NA AÇIK DESTEK”

Özdağ’ın sosyal medyadaki paylaşımında, “İYİ Parti’nin almış olduğu CHP ile ittifak yapmama kararı geç kalmış, doğru bir karardır. Ancak İYİ Parti’nin CHP ile yolları ayırma adımını attığı bu günlerde Cumhur İttifakı en güçlü dönemini yaşamaktadır. Eğer İYİ Parti Zafer Partisi ile seçim işbirliği oluşturmaz ise CHP’den ayrılma adımı Cumhur ittifakına açık destek ile sonuçlanacaktır.

Zafer Partisi’nin İYİ Partiye önerdiği seçim işbirliği Cumhur ittifakının seçim başarısının önündeki tek gerçek engel olacaktır.

Zafer Partisi-İYİ Parti seçim işbirliği CHP-AKP ekseninde bölünmüş siyasette gerçek bir üçüncü seçenek ortaya koyacaktır. AKP ve CHP çevresinde şekillenmiş ittifaklara oy vermek zorunda kalan kitleler için Zafer-İYİ Parti ittifakı yeni bir çekim merkezi olacaktır.

“OY FARKI YÜZDE 1”

Zafer Partisi anketlerde % 6.5, İYİ Parti %7.5 görünmektedir. Seçim işbirliği yapılması durumunda bu oranın % 20’yi rahatlıkla bulacağı görülmektedir. Mevcut şartlar altında yapılması gereken geçmişte ve bugün farklı anlayışları ve karşılıklı itirazları erteleyerek, seçmen için yeni bir seçenek ortaya koymaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x